Išmoka už draudiminį įvykį – kada jos dydis teisingas?

Išmoka už draudiminį įvykį - kada jos dydis teisingas?

Išmoka už draudiminį įvykį – kada jos dydis teisingas?

Apsidrausti automobilį privalome kiekvienas, todėl įvykus eismo įvykiui pretenduojame į žalos atlyginimą. Tačiau ne visuomet išmokama teisinga suma.

Yra ne vienas būdas, kaip draudimo bendrovė privalo apskaičiuoti draudimo išmoką įvykus eismo įvykiui. Dalis draudimo bendrovių renkasi trumpiausią kelią ir paskaičiuoja žalos sąmatą naudodamiesi atitinkama programa. Tačiau tai ne visuomet atitinka realią situaciją, nes kreipiantis į automobilių servisą, nurodomos jau visai kitos remonto sumos, o draudimo išmoka remonto sumos nepadengia. Todėl teismų praktikoje laikomasi nuomonės, kad draudimo bendrovė turėtų kreiptis į 3 automobilių servisus ir gauti iš jų remonto pasiūlymus, išvesti vidurkį, kuris ir sudarytų draudimo išmoką. Tokiu būdu išmokos gavėjas žinos, jog už gautą išmoką galės realiai susiremontuoti automobilį.

Kitas būdas – pasinaudoti žalų ekspertų išvadomis. Neseniai žalų ekspertas vienam klientui paskaičiavo realią žalos sumą, kuri draudimo išmoką viršijo 2 kartus. Tačiau draudimo bendrovę paraginus, ji sumokėjo trūkstamą dalį ir taip pat padengė išlaidas žalų vertintojui.

Taip pat turėkite omenyje, kad jeigu realiai neketinate tvarkyti automobilio, jums išmoka bus išmokėta be PVM.